בידוד אקוסטי

 
מבנים אקוסטיים
 
המבנים האקוסטיים שלנו בנויים מרבדים שונים של חומרים, הכוללים שכבה חוסמת, שכבה סופגת רעש ובולמי זעזועים (Vibration dampers). המבנים מיועדים לשימוש עבור מגוון רחב של תדרים בטמפרטורות (-)200º-(+)1000ºC ובתנאי סביבה שונים.

2.1 מבנה אקוסטי חוסם נועד להקטין מעבר רעש מצד אחד של קיר לצד השני.
ההרכב של המבנה האקוסטי החוסם מכיל שכבה סופגת רעידות
(Vibration damping) בשכבה התחתונה, כאשר השכבה העליונה מכילה ספוג הבולם רעש.
לשימושים בטמפרטורות גבוהות, בעיקר לכלי רכב צבאים ותעשיות ייחודיות, נשתמש ב- Aerogel ואריגים מיוחדים. בטבלה המצ"ב מוצגים מבנים שונים לפי תכונות החסימה השונות.

2.2 ספקטרום בליעת רעש של ספוגי Polyester ביחס לתדרים שונים.

2.3 ספקטרום בליעת רעש של ספוג Melamine ביחס לתדרים השונים.
 
חומרי בידוד אקוסטי
 
 
B1
 
B2
 
B3
 

למה אנחנו?

חברת רגומי מייצרת אלמנטים אקוסטיים מורכבים (Composite) באמצעות מספר שכבות של חומרים שונים:

  • שכבה בולמת זעזועים (Vibration Damper)
  • שכבת חסימה
  • שכבה לספיגת רעש

יעילות המבנים האקוסטיים נשמרת בתנאי סביבה מגוונים ובטמפרטורות של 200 (-)C°ועד 1,000(+)C°.

מטרתם של מבנים אקוסטים חוסמים היא למנוע את מעבר הרעש דרך קירות ומחיצות. המבנים מיוצרים ממספר שכבות. תפקידה של השכבה התחתונה לספוג רעידות (Vibration Damping), שכבת הביניים חוסמת רעש (Sound Barrier) והשכבה העליונה העשויה ספוג (PUR ORMELAMINE) בולעת רעש הסביבתי.

ניתן לבנות מבנים אקוסטיים לשימוש בטמפרטורות גבוהות ובתנאים קיצוניים, עבור במפעלי תעשייה ורכבים צבאיים, כאן ניתן להשתמש באריגים מיוחדים ובאירוג'ל (Aerogel). מצורפת טבלה המציגה שלל מבנים המחולקים בהתאם ליכולת החסימה שלהם.

  • בתרשים B2 המופיע מעלה, ניתן לראות את טווח היכולת של ספוגי פוליאסטר (Polyester) לבלוע רעשים לפי תדרים שונים.

  • בתרשים B3 המופיע מעלה, ניתן לראות את טווח היכולת של ספוגי מלמין (Melamine) לבלוע רעשים לפי תדרים שונים.

בידוד אקוסטי מבית רגומי

חברת רגומי מתכננת ומייצרת מגוון רחב של פתרונות בידוד אקוסטי, זה שנים רבות. החברה מעמידה לשירות לקוחותיה את המילה האחרונה בטכנולוגיות החומרים והייצור, בתחום בליעת הרעש וחסימתו.

במסגרת זו מתמחה החברה בייצור של הרכבים אקוסטיים במטרה לחסום מעבר של רעשים בין 2 תאים סמוכים. לשם כך, רגומי בונה את חוסמי הרעש משכבות שונות של חומרים, בעלי מסע כבדה יחד עם משככי רעידות ובשכבה העליונה נמצא את בולעי הרעש גם בעלי מראה דקורטיבי.

במרוצת השנים רכשה חברת רגומי מיומנות רבה בייצור בידוד אקוסטי למטרות שונות, לרבות בידוד לשימוש בתנאי טמפרטורה קיצוניים. המערך הלוגיסטי המתקדם של החברה מקנה לה את היכולת לייצור מוצרים בדרגות עובי וגימור שונות ובהתאם לכל צורה, לפי בקשת הלקוחות.

במגוון החומרים בהם עושה החברה שימוש נמנים ספוגי פוליאסטר וספוגי מלמין, ועבור טמפרטורות קיצוניות, גם ספוגי אירוג'ל. כל המוצרים מיוצרים בתנאים קפדניים וחמורים ובסטנדרטים הכי גבוהים, לשביעות רצונם המלאה של הלקוחות. בנוסף, רואה החברה ערך רב במתן ליווי מקצועי צמוד של לקוחותיה, לכל אורך הדרך.

כדי ללמוד עוד על מוצרינו, וכדי לקבל ייעוץ מקצועי מן המומחים של חברת רגומי, התקשרו:
9228037 - 03