כל אחד העוסק במוזיקה או בקולנוע יוכל להעיד שאיכות סאונד היא אחד האלמנטים המכריעים בכל יצירה. איכות הסאונד, בין היתר ובעיקר, נמדדת לפי איכות ההקלטה וחדות הצלילים. איכות סאונד גבוהה ניתן להשיג אך ורק כאשר מקליטים באולפן הקלטות מבודד אקוסטית לחלוטין.

חשיבות הבידוד האקוסטי לאיכות הסאונד


הבידוד האקוסטי הוא הכרחי לטובת קבלת איכות גבוהה של סאונד, בין אם מדובר בהקלטה של מוזיקה, דיבוב או קריינות. הסיבה לכך טמונה בעובדה שישנם רעשי רקע, תמיד, גם אם הם לא נשמעים או ניכרים לאוזן הבלתי מזוינת או הבלתי מקצועית. אותם רעשי רקע פוגמים קשות באיכות ההקלטה. הקלטה באולפן מבודד אקוסטית מאפשרת לקבל הקלטה "נקייה" מכל רעשי רקע שהם, הקלטה בה הצלילים חדים בה ניתן אחר כך להשתמש לצרכים מקצועיים כמו למשל להפקת סרט או אלבום מוזיקה.

סוגים שונים של ספוג אקוסטי לאולפן


על מנת לייצר בידוד אקוסטי איכותי, יש להשתמש בספוג אקוסטי לאולפן. ספוג אקוסטי הינו חומר מבודד, אשר פעמים רבות שייך למשפחת הפולימרים, אותו משלבים בבניית אולפן ההקלטות ולעיתים, מוסיפים על גביי אולפן הקלטות בנוי, על מנת לייצר בידוד אקוסטי איכותי וטוב. כיום ישנם סוגים רבים של ספוגים המשמשים לבידוד אקוסטי, בהם ניתן להשתמש בין היתר גם באולפני הקלטות. בין הסוגים השונים ניתן למצוא ספוגים מבודדים מPVC, סיליקון ואפילו גומי מלא. ישנם סוגים נוספים רבים וטובים של ספוגים המשמשים לבידוד אולפני הקלטות בישראל ובעולם.


לקריאה נוספת על בידוד אקוסטי


כיצד תדעו באיזה ספוג אקוסטי לאולפן לבחור?


לאור המבחר הרב שתואר לעיל של ספוגי בידוד אקוסטיקה שיש כיום בשוק, מתעורר קושי, למי שאיננו מומחה בתחום הסאונד או הבידוד, לבחור בחומר הנכון ביותר עבור הצרכים הספציפיים שעומדים לנגד עיניכם. על מנת לעשות את הבחירה המושכלת ביותר שתעזור לכם להפיק את התוצאות האידיאליות ביותר, עליכם להיוועץ באיש מקצוע מומחה מהתחום בכדי שזה יכוון אתכם לעבר ספוג הבידוד אשר עונה על כלל הצרכים שלכם- בין היתר, שיעמוד במגבלות התקציביות, שיתאים לסוג האולפן שברשותכם ושיהיה זמין לכם במקום הימצאכם.