כל מוזיקאי או מי שעוסק עם מוזיקאים בוודאי יודע כי ישנה חשיבות גבוהה מאד לאיכות הסאונד ולאמצעים בהם משתמשים על מנת להקליט, להשמיע ולייצר אותו. אחד מהאלמנטים הפשוטים ביותר, אך החשובים לא פחות בתהליך הוא הספוג אקוסטי לרמקולים.

מדוע יש צורך בספוג אקוסטי לרמקולים?


רמקולים מקצועיים יכולים להגיע לרמות "רעש" גבוהות במיוחד, ברמה כזו שמאבדים מעט מאיכות הסאונד בעת ההשמעה ברמקולים ולעיתים הדבר גם עשוי ליצור מטרד עבור הסובבים. אחת השיטות הטובות ביותר לבודד את הקול ולספוג אותו היא באמצעות שימוש בספוגי אקוסטיקה ייעודיים לרמקולים מקצועיים. כמובן, שלא מדובר בכל רמקול מחשב פשוט, אלא ברמקולים מקצועיים בלבד המגיעים לרמות ווליום גבוהות. מי שעובד באולפן הקלטות או מוזיקאים מקצועיים יודעים כי זהו מצרך חובה אשר מחדד את איכות הסאונד אליה שואפים.


לקריאה נוספת על בידוד אקוסטי


סוגי הספוגים האקוסטיים השונים בשוקכיום, לאור הביקוש הגבוה לחומרים מבודדים בשוק, ישנו היצע רחב במיוחד של ספוגים מבודדי אקוסטיקה. ניתן כיום למצוא ספוגים המבוססים על PVC, סיליקון, גומי מלא, פולימרים וכדומה. לכל ספוג מבודד יש חסרונות ויתרונות ביחס לאחרים, כאשר חלקם עמידים בפני קרינת שמש ו-UV (מאפיין חשוב לרמקולים אשר עתידים להיות ממוקמים בחוץ, כמו למשל רמקולים מקצועיים שיעשה בהם שימוש בזמן הופעות או פסטיבלים), אחרים עמידים בפני דלקות ואש וכו'. כדי לבחור את הספוג המבודד האידיאלי עבור הרמקולים שלכם, נסו לברר אילו מאפיינים חשוב לכם, לאור אופי השימוש ברמקולים וכך למעשה תוכלו להתאים את הספוג האקוסטי האידיאלי.

כיצד תבחרו את הספוג אקוסטי לרמקולים שלכם?לאור ההיצע הרחב של ספוגי הבידוד המתואר לעיל, עליכם לבחור בקפידה את ספוג הבידוד המושלם לצרכים הספציפיים שלכם. תוכלו לעשות כן בעיקר באמצעות התייעצות מושכלת עם איש מקצוע מומחה מהתחום שיוכל לייעץ איזה ספוג בידוד הוא המתאים ביותר עבור סוג הרמקולים שלכם, הצורך הפרסונאלי שלכם, התקציב שלכם וכדומה. אנשי מקצוע שכאלה בעיקר עודים בחנויות השונות המוכרות חומרי בידוד או חנויות מוזיקה אשר מוכרות כמוצר משלים לרמקולים, את לוחות הספוג האקוסטי המבודד.