בידוד מרעש הוא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר שיש לדאוג להם כשמתכננים בניית בית. הסיבה לכך היא שהבידוד האקוסטי הוא שאמון על שמירה על ביתכם כבית "נקי מזיהום הרעש", מאפשר חיי נוחות ומייצר חלל שנעים להיות בו לאורך זמן.חשיבות ספוג בידוד אקוסטי לתקרה בבית

כיום, כל בית שנבנה בישראל וכמעט בכל מדינה מערבית בעולם, כולל הוספת חומרים מבודדים בתהליך הבנייה, בקירות ובתקרות הבית. הסיבה לכך טמונה בעיקר בשינויים שעבר העולם בעשורים האחרונים עם תהליכי התיעוש, במסגרתם עלתה רמת זיהום הרעש בעולם המערבי עד מאד בשל ריבוי מכוניות, מפעלים, מכונות וכדומה. אם כן, התעורר הצורך בבידוד הבית מפני רעשים, בנוסף לצורך לבודד את הרעש בין החדרים השונים בבית על מנת לשמור על נוחות הדיירים וכמובן- בין דירה לדירה אם מדובר בבניין מגורים.

לקריאה נוספת על בידוד רעש


היכן ניתן להשיג ספוג בידוד אקוסטי?לאור הביקוש הגבוה לחומרי בידוד כיום, ניתן למצוא אותם במקומות רבים המתמחים בחומרי בנייה ועבודה ובחומרי בידוד. ישנם סוגים רבים של חומרי בידוד אקוסטיים, לכן על מנת לבחור את הסוג האידיאלי עבור הצורך שלכם, מומלץ מאד להתייעץ במומחה מהתחום של בידוד אקוסטי אשר יוכל להמליץ לכם על סוג ספוג הבידוד המתאים ביותר עבור הצרכים והתקציב שלכם. למשל, ישנם ספוגים המבוססים על PVC, סיליקון או ספוג ביצים- כאשר לכל אחד מהסוגים הללו יתרונות וחסרונות משלו. לדוגמא, ספוג הביצים עמיד מאד בפני רעש ומפני אש ודליקות והוא קל מאד לעבודה ולהתקנה, אך יש שיאמרו כי חומרי הבידוד מבוססי הסיליקון הם טובים יותר לבידוד אקוסטי. באילו תקרות כדאי להתקין חומרי בידוד אקוסטיים?

נדרש להתקין חומרי בידוד אקוסטיים לתקרות בכל מיני מקומות ולא רק בבתי מגורים, כמו למשל, בבריכות ציבוריות, אולמות ספורט, מסעדות, בתי ספר ומוסדות לימוד וכל מיני מקומות שנוטים להיות הומי אדם וברעש. בבואכם לתכנן בית עסק או בית, אנא דאגו לבידוד אקוסטי של התקרה על מנת לצמצם את הרעש הנכנס והיוצא אל החלל, להקטין את התהודה ולשמור על נוחות המשתמשים במקום.