המלמין הוא חומר המיוצר משרף של עץ והשימוש העיקרי בו כיום הוא בתחומי הנגרות והבידוד. המלמין הוא חומר בעל יתרונות רבים, בייחוד כאשר מדובר בבידוד אקוסטיקה. במידה והינכם בשלבי בניית ביתכם, עליכם לדעת ולהכיר את המלמין כחומר אידיאלי לבידוד רעשים!


כמה מילים על המלמין כחומר לבידוד אקוסטי


המלמין כאמור מצוי בטבע בצורתו הטבעית כשרף. בתהליכים תעשייתיים וכימיים שונים, עובר המלמין תהליך הקצפה שהופך אותו לחומר מבודד רעשים, עמיד בפני קרינת שמש וקרינת UV. מדובר בחומר ידידותי לסביבה, כך שהוא אידיאלי לשמש כחומר בידוד אקוסטי בבתים. המלמין מחזיק לאורך זמן והינו עמיד מאד בפני בלאי. 


מדוע יש צורך בבידוד אקוסטי?


הבידוד האקוסטי הוא צורך שהתעורר במאות השנים האחרונות, לצד תהליכי תיעוש ופיתוח טכנולוגיות שונות שגרמו לעלייה חדשה ב"זיהום הרעש" בעולם. כיום, לא ניתן ללכת ברחוב מבלי לספוג רעשים שאינם נעימים לאוזן, כגון רעש של מכוניות נוסעות וצופרות או של מפעלים וכדומה. לכן, קיים צורך ובייחוד כשמדובר במרחב מגורים, לבודד את החללים בהם נמצאים בני האדם מפני אקוסטיקה. בביתכם אתם מחפשים לנוח ולהרגיש בנוח ובשלווה ולא לחוש כאילו אתם כרגע נמצאים ברחוב. הבידוד האקוסטי נועד לספק בדיוק את התחושה הטובה המתוארת.

כיצד תדעו שספוג אקוסטי מלמין הוא בשבילכם?


בבואכם לדון עם הקבלן בתהליך בניית ביתכם על נושא הבידוד, עליכם להכיר את המונחים המקצועיים ולדעת מעט על ספוגי הבידוד השונים, שכן יש המון כאלה. לכן, מומלץ לחקור מעט טרם הגעתכם לפגישות בנושא ובחירת החומרים שישמשו כמבודדים אקוסטיים בביתכם החדש. בנוסף, זו לא בושה להתייעץ! נסו אם ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים מתחום הסאונד והאקוסטיקה, על מנת שיכוונו אתכם לחומר הנוח ביותר, הזול ביותר והיעיל ביותר שיגן על ביתכם מפני רעש לא רצוי. רצוי לערוך סקר שוק על מנת להבטיח שהספק ממנו נרכשות יחידות הספוג המבודד הוא הספק הזול ביותר שנותן את החומרים האיכותיים ביותר. במיוחד כשזה נוגע למלמין, היזהרו מחיקויים שמקורם מהמזרח! אומנם הם ייראו כמו המקור אך אינם.