הכירו את חומר הפלא סיליקון

סיליקון ללא ספק הוא אחד החומרים היותר מופלאים שיש בכדור הארץ. זהו חומר נפוץ מאוד שנמצא בכמויות גדולות מאוד באדמה והשימוש בו התחיל כבר במאה הקודמת. השימוש הכי מוכר של סיליקון הוא למטרות ניתוחים פלסטיים אך זהו רק קצה המזלג בשימוש הרחב שיש לו בתעשייה ולאו דווקא בתעשייה הרפואית. לסיליקון יש תכונות של גמישות ויציבות וקשה מאוד לקרוע אותו. הסיליקון משמש את תעשיית החשמל ומפעלים רבים לצרכי שינוע והכנת פסי ייצור ראויים. סיליקון כיום משמש גם לזיווד נרחב בעולם האלקטרוניקה.

השימוש בסיליקון לפיתוח ויצור זיוודים לתעשייה

• בגלל תכונותיו החזקות ועמידות של הסיליקון יש פה שימוש רבים בתעשייה. הסיליקון הוא חומר חזק אוד שקשה לקרוע ולכן יש לו שימושים רבים לחפצים ומכשירים שעליהם יש עומס רב. ניתן לראות גלגלי סיליקון בעגלות משא שמשמשות לתעשייה כיוון שהסיליקון אינו נשבר ואינו נקרע וכשהוא מגיע בגדלים גדולים וצפיפות רבה הוא יכול לשאת משקל רב שיכול להגיע גם לכמה טונות.

• תפקיד נוסף של הסיליקון הוא לצורך פיתוח וייצור של זיוודים. זיווד, שמגיע מהמילה מזוודה, היא מלאכה שתפקידה להכין מארז לשבבים אלקטרונים. כל רכיב אלקטרוני וכל שבב קטן הם רק חלק ממערכת גדולה יותר כמו למשל המחשב שלנו או מערכת סטריאו. כדי שאותם רכיבים יהיו נוחים יש צורך לזווד אותם היטב והזיווד הטב ביותר הוא באמצעות סיליקון. הסיליקון הוא מוליך למחצה, הוא חזק ויציב אך לא נוקשה כמו עץ או מתכת. נוח מאוד ליצוק אותו לתבניות בגלל הגמישות שלו, הוא לא כבד כמו חומרים אחרים ונדמה שאין לו מחליף ראוי בתעשייה.

האריזה לא פחות חשובה מהמוצר

כל מי שמתעסק בעולם האלקטרוניקה והמחשוב יודע שהאריזה לא פחות חשובה מהמוצר עצמו כיוון שהיא המעטפת החיצונית שלו, זו שמגנה עליה. לזיווד נכון של מוצרי אלקטרוניקה וכל אריזה אחרת בתעשייה יש צורך בהתחשבות בתכונות של אותו מוצר תוך כדי יכולת הגנה מקסימלית. נדמה שאין מחליף ראוי לסיליקון וכל תערובת או חומר אחר שמתווספים לתהליך רק באים לעזר אך הסיליקון נשאר החומר הראשי ממנו מזוודים רכיבים ומוצרים שונים.